Publicaties De Hint 28 juli 2010
Politie De Kempen geeft prioriteit aan bestrijding hennepteelt
De politie geeft extra prioriteit aan de bestrijding van hennepteelt in De Kempen. Dat is onlangs besloten in het Kempische driehoeksoverleg tussen de vier gemeenten, de politie en het Openbaar Ministerie. Een kleine hennepkwekerij in een woning wordt door veel mensen als iets onschuldigs gezien. Dat is het echter het allerminst. Hennepkwekerijen tasten de leefbaarheid en veiligheid aan. Woningbranden, wateroverlast, lekkages, stankoverlast en kans op legionellabesmetting zijn een aantal risico’s die aan de hennepkweek kleven. Risico’s die vaak ook gelden voor omliggende panden. Daarom pakt de politie, samen met andere partijen, de hennepteelt stevig aan. Dit kan in de praktijk zelfs betekenen dat de politie een geplande verkeerscontrole aflast als informatie over een hennepkwekerij binnenkomt, die vanwege de mogelijke gevaarzetting direct geruimd moet worden. In 2010 werden tot nu toe vijftien hennepkwekerijen opgerold in De Kempen, waarvan drie in Eersel, zeven in Bergeijk en vijf in Bladel. Negen van deze vijftien kwekerijen werden in woningen aangetroffen, vijf in een loods of garage en één in een bos.
Integrale aanpak hennepteelt
Hennep kweken lijkt lucratief. Een snelle kweek en daarna een flinke opbrengst incasseren. Het is op het eerste gezicht voor veel mensen een mooie gelegenheid om een financiële klapper te maken of uit de schulden te komen. Schijn bedriegt echter. Veel mensen komen als gevolg van hennepteelt juist (verder) in de financiële problemen. Als een kwekerij wordt ontdekt, gaat de politie tot actie over. Daarbij werkt de politie samen met diverse partners. De kweker krijgt een aanslag van de belastingdienst over de gemaakte winsten. De elektriciteitsmaatschappij maakt een rekening op voor eventuele stroomdiefstal en een uitkeringsinstantie kan een uitkering stopzetten. Mensen die in een huurhuis wonen, worden bovendien door de woningcorporatie uit hun woning gezet. Tenslotte moet men zich ook nog voor de rechter verantwoorden en kan ontneming van criminele winst plaatsvinden.
Hennepkwekerijen komen niet alleen in woningen of bedrijfspanden voor. In het afgelopen jaar werd in De Kempen ook hennep in maïsvelden aangetroffen. Dit vormde de aanleiding om dit jaar in De Kempen als pilot te starten met het project "hennep in de maïs". Op deze manier willen de politie en de gemeenten de omvang van hennep in de maïs in De Kempen in kaart brengen en tevens deze vorm van hennepkweek bestrijden. De komende maanden worden diverse controlevluchten uitgevoerd op de aanwezigheid van hennep in maïsvelden in Eersel, Bergeijk, Bladel en Reusel-De Mierden. Bij het aantreffen van hennep worden de planten geruimd en stelt de politie een onderzoek in naar de eigenaar van de planten.
Politie vraagt ook uw hulp
De politie vraagt ook de hulp van de inwoners van De Kempen. Mocht u vermoedens van een hennepkwekerij hebben dan kunt u dit melden bij de politie. U kunt een hennepkwekerij onder meer herkennen aan een specifieke stankoverlast, stroomstoringen of schommelingen in de stroomsterkte, condensvorming op ramen, geluidsoverlast van ventilatoren, aanvoer van isolatiematerialen, grond en potten en bijvoorbeeld opvallende bezoekpieken. Ook is het belangrijk dat u alert bent op verdachte situaties in en rondom maïspercelen. Denk hierbij aan voertuigen en/of personen bij een perceel. Voor de verbouwers van de maïs is het tevens belangrijk om te kijken of er tekenen zijn dat iemand het perceel betreden heeft. Het kan namelijk zo zijn dat mensen gekeken hebben of er mogelijkheden zijn om hennep te planten op bepaalde percelen en/of dat er reeds planten tussen de maïs staan die verzorgd worden. Mocht u over informatie beschikken en/of hennep aantreffen, neem dan contact op met de politie in De Kempen via 0900-8844. Anoniem melding doen kan door te bellen naar 0800-7000. Het is ook mogelijk om een e-mail te sturen naar uw buurtbrigadier via de politiewebsite van uw eigen woonplaats (www.politiebergeijk.nl, www.politieeersel.nl, www.politiereuseldemierden.nl en www.politiebladel.nl).

