Alles over de locatie

Nooit voor iedereen perfect
Elke voorgestelde opvanglocatie roept zorgen op bij mensen in de buurt. Dat begrijpen we. De afweging tussen verschillende belangen is nooit eenvoudig. We zullen keuzes moeten maken die nooit voor iedereen perfect zijn. We zijn daarom graag zo open en transparant mogelijk over het gehele proces. Alle stappen worden heel zorgvuldig doorlopen én altijd met oog voor wat dit betekent voor de buurt.
Mag er gebouwd worden?
Bij het zoeken naar een geschikte plek voor een tijdelijke opvanglocatie is eerst gekeken naar de ruimtelijke mogelijkheden. Dat betekent: mogen we op die plek zo'n opvanglocatie maken en is het een plek waar mensen prettig kunnen wonen? Als dat niet zo is, valt die locatie meteen af. Dit is een minimale voorwaarde.
Zorgvuldig
Daarna is ook gekeken naar wie de grond bezit. Als de grond in handen is van de overheid of van een ontwikkelaar die positief staat tegenover opvang, dan is de kans groter dat het lukt om daar echt te bouwen. Dit proces is volgens zorgvuldige criteria onderzocht en beoordeeld.
Tijdelijke opvang
De afspraken over de periode worden vastgelegd in een bestuursovereenkomst tussen de gemeente en het COA.
Bij de varianten met 60 tot 100 opvangplekken komt er daarnaast ook een huurovereenkomst met de ontwikkelaar. Het gaat dan om de 15 of 25 woningen die het COA van de ontwikkelaar huurt. De ontwikkelaar wil deze woningen na de huurperiode verkopen. Bij de variant met 150 opvangplekken wordt een huurovereenkomst gesloten voor het gebruik van het terrein.
De gemeente heeft niet de intentie om de opvang op deze plek na afloop te verlengen. Alleen het college en de gemeenteraad kunnen eventueel besluiten om de periode te verlengen als het COA en de ontwikkelaar dat willen.