Een nieuw college, een frisse start

Door burgemeester Wim Wouters
Met de installatie van het nieuwe college begint voor onze gemeente een nieuwe bestuursperiode. Door de groei van onze gemeente en het toenemende aantal inwoners gaan we nu met vier wethouders aan de slag. Eric Oosterbosch en Suzan Derks-Verdonschot (CDA), Ivonne Cune-Noten (VVD) en Paul van Boxtel (Eersel voor Morgen) zijn onze nieuwe wethouders. En ik heet ze van harte welkom.
Samen gaan we aan de slag met de plannen uit het coalitieakkoord ‘Samen verantwoord groeien’. Daarmee bouwen we verder aan een gemeente waar het prettig wonen, werken en leven is. Er liggen mooie kansen én belangrijke uitdagingen op ons te wachten. Ik merk veel enthousiasme, betrokkenheid en frisse energie binnen het nieuwe college. Dat geeft vertrouwen voor de komende jaren.
Door de groei van het aantal inwoners is ook onze gemeenteraad uitgebreid naar 19 raadsleden. Dat laat zien dat onze gemeente volop in ontwikkeling is. De nieuwe wethouders zorgen ook voor enkele verschuivingen in de gemeenteraad. Met de komst van Ria Bernards-Kroot en Henny van Dooren-van Beers (CDA), Luca Goossens (VVD) en Karin Adams (Eersel voor Morgen) is onze gemeenteraad weer op volle kracht. De verdeling tussen mannen en vrouwen is mooi in evenwicht, zowel in de raad als in het college.

Het is mooi om te zien dat naast ervaren volksvertegenwoordigers ook jonge raads- en commissieleden hun plek innemen. Zij brengen nieuwe inzichten, energie en betrokkenheid mee. Dat is waardevol voor onze lokale democratie en voor de toekomst van onze gemeente. Juist de combinatie van ervaring en frisse ideeën maakt ons bestuur sterker.
Bij een nieuw begin hoort natuurlijk ook afscheid nemen. Eric Beex (ESA) heeft zich als wethouder maar liefst acht jaar ingezet voor onze gemeente. De wethouders Anja van Hunsel en Jeanne Adriaans waren weliswaar korter van de partij, maar hebben zich in relatief korte tijd met grote betrokkenheid ingezet voor onze inwoners. Ik spreek voor alle drie mijn grote waardering uit. Besturen vraagt verantwoordelijkheid, samenwerking en soms ook moeilijke keuzes. Op hun inzet en resultaten bouwen we verder. Eric en Anja komen allebei terug in de gemeenteraad. Jeanne gaat genieten van haar welverdiende pensioen. Met dank voor wat is gedaan en met frisse energie beginnen we samen aan deze nieuwe bestuursperiode.
Het is mooi om te zien dat naast ervaren volksvertegenwoordigers ook jonge raads- en commissieleden hun plek innemen. Dat is waardevol voor onze lokale democratie.