Kees Huijbers ontvangt Predicaat Bewijs van Verdienste
Op zondag 30 augustus ontving Kees Huijbers uit Vessem tijdens de Dag van de Hooge Dorpen het Predicaat Bewijs van Verdienste. Een bijzondere erkenning voor zijn jarenlange inzet voor de heemkunde en het historisch erfgoed van Vessem.
Stichting De Vessemse Molen
Kees was vanaf de oprichting in 2013 ruim tien jaar bestuurslid van Stichting De Vessemse Molen. Als een van de initiatiefnemers zette hij zich onder andere in voor het onderhoud, beheer en de renovatie van de Jacobusmolen. Ook deelt hij zijn grote historische kennis graag met bezoekers en schoolgroepen. Tijdens de Monumentendagen in 2025 stelde hij een monumentenroute door Vessem samen.
Heemkundevereniging De Hooge Dorpen
Sinds 1981 is Kees actief bij Heemkundevereniging De Hooge Dorpen. Vanaf 1984 maakt hij deel uit van het bestuur en al 41 jaar is hij secretaris. Daarnaast was hij zeven jaar voorzitter én secretaris. Inmiddels richt hij zich weer volledig op zijn grote passie: de heemkunde. Zo houdt hij zich onder andere bezig met het digitaliseren en archiveren van bidprentjes en staat hij iedere dinsdagmiddag klaar voor bezoekers van de heemkundevereniging.
Kees is een heemkundeman in hart en nieren en zet zich met veel kennis, enthousiasme en betrokkenheid in voor het bewaren van de geschiedenis en het erfgoed van Vessem en de Hooge Dorpen.
Kees, namens de gemeente Eersel van harte gefeliciteerd met deze welverdiende erkenning!
