Dementievriendelijk wandelpad in Eersel geopend

Op woensdag 22 april is in Eersel een bijzonder wandelpad geopend: het dementievriendelijk wandelpad. Dit rondje van ongeveer 500 meter maakt het mogelijk voor mensen met dementie om zelfstandig een stukje te wandelen, zonder te verdwalen. Langs de route liggen tegels met op een witte achtergrond het herkenbare vergeet-me-nietje, zodat de weg makkelijk te volgen is. Het wandelpad is aangelegd bij de Kerkebogten.

Doel

Het wandelpad is bedoeld om het zelfvertrouwen te vergroten en de zelfstandigheid te bevorderen. Bewegen en buiten zijn is belangrijk voor iedereen, maar zeker ook voor mensen met dementie. Daarnaast nodigt het pad uit tot sociaal contact en helpt het om mensen actief te laten meedoen in de samenleving.

De route loopt langs de buurtboerderij en de vlindertuin, wat het wandelen extra prettig en afwisselend maakt. Ook draagt het initiatief bij aan meer bewustzijn in de buurt: mensen raken meer betrokken en krijgen meer begrip voor dementie.

Het wandelpad is gerealiseerd door de Werkgroep Dementievriendelijke gemeente Eersel, met financiële ondersteuning van Oktober, het Leefbaarheidsfonds Samen op de Hoogte en Dementievriendelijke gemeente Eersel.

De Dementievriendelijke gemeente Eersel zet zich in om het taboe rond dementie te doorbreken, mensen een stem te geven en kennis te vergroten. Ook staan ontmoeting, goede voorzieningen en vrijwillige inzet centraal. Het doel is dat mensen met dementie zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen, zich veilig voelen en mee kunnen blijven doen.

Met initiatieven zoals dit wandelpad, maar ook activiteiten zoals het Alzheimer Café, informatieavonden en trainingen, wordt gewerkt aan meer begrip en betere ondersteuning voor mensen met dementie en hun naasten.