Kook & Keuvel; een maandelijkse kookclub voor mensen met dementie en hun mantelzorger

Samen koken, samen eten en vooral: samen genieten. Dat is het uitgangspunt van Kook & Keuvel, een nieuwe maandelijkse kookclub speciaal voor mensen met dementie en hun mantelzorgers. Vanaf 2026 opent de kookclub elke derde dinsdag van de maand haar deuren voor een gezellige avond vol smaak, herinneringen en verbinding. Van 16.30 – 19. 30 uur. De eerste keer op dinsdag 20 januari 2026.

Koken doet meer dan alleen voedzaam eten op tafel zetten. Het roept geuren, smaken en herinneringen op en stimuleert sociale interactie. Voor mensen met dementie en hun naasten kan dit enorm waardevol zijn. In een veilige, ontspannen en warme sfeer gaan deelnemers samen aan de slag in de keuken. Onder begeleiding bereiden zij een eenvoudige, lekkere maaltijd, die natuurlijk gezamenlijk wordt genuttigd aan een gezellige tafel.

Mantelzorgers koken mee

Ook mantelzorgers worden nadrukkelijk uitgenodigd om mee te doen. Kook & Keuvel biedt hen de gelegenheid om op een andere manier in contact te staan met hun naaste én met andere mantelzorgers. Zo ontstaan niet alleen smakelijke gerechten, maar ook waardevolle ontmoetingen.

Sponsoren gezocht

Om van Kook & Keuvel een succes te maken, zijn we nog op zoek naar sponsoren die willen bijdragen. Dat mag een financiële bijdrage zijn, maar kan ook zeker in de vorm van ingrediënten of materialen. Samen kunnen we deze kookclub tot een warm en terugkerend moment maken waar iedereen naar uitkijkt.

Meedoen of bijdragen?

Er is nog plaats om deel te nemen aan deze nieuwe activiteit. 
Heb je interesse om deel te nemen aan Kook & Keuvel of als sponsor bij te dragen? Neem dan contact op met Jolanda Kennis via jolandakennis@cordaadwelzijn.nl of 06-51804601.

Over Kook & Keuvel

Kook & Keuvel is een initiatief van de werkgroep dementievriendelijke gemeente Eersel en wordt gecoördineerd vanuit Cordaad Welzijn.  Het is ontstaan vanuit de wens om mensen met dementie en hun mantelzorgers een plek te bieden waar zij zich welkom voelen, kunnen ontspannen en samen kunnen genieten van een betekenisvolle activiteit. De kookclub vindt elke 3e dinsdag van de maand plaats bij de Panberg in Eersel. Per deelnemer vragen we een bijdrage van 10 euro per persoon. 

Laat koken verbinden. Bij Kook & Keuvel draait het om meer dan eten alleen.