Pomp je banden op met de Slimme Bandenpomp

In samenwerking met Band op Spanning plaatsten we drie jaar terug de eerste Slimme Bandenpomp in onze gemeente. De Slimme Bandenpomp zorgt ervoor dat het oppompen van je autobanden goed gebeurt én rekent direct uit wat je bespaart aan brandstof, bandenslijtage en CO2-uitstoot. 

Gebruik Slimme Bandenpomp

We kunnen wel zeggen dat de Slimme Bandenpomp in Eersel de afgelopen drie  jaar niet onopgemerkt is gebleven. Het aantal gebruikers op jaarbasis in Eersel ligt ruim boven het landelijke gemiddelde. Vanaf april 2023 tot april 2026:

  • hebben 14.634 mensen de Slimme Bandenpomp gebruikt
  • is hiermee 106.063 liter brandstof en € 366.962 aan brandstof en kosten bespaart
  • is er 357 ton minder CO2-uitstoot
  • Zijn er 2.253 vroegtijdig versleten banden voorkomen
  • en bespaarde de gebruiker gemiddeld €25,07

Heb jij al gebruik gemaakt van de pomp?

De pomp is te vinden en gratis te gebruiken bij ‘Lang Parkeren’ op het Hint. Uit onderzoek blijkt dat meer dan 60% van de automobilisten na het oppompen van hun autobanden bij tankstations, met de verkeerde bandenspanning wegrijdt. Hierdoor ontstaat er onnodig extra CO2-uitstoot, brandstofverbruik, bandenslijtage en auto’s hebben een langere remweg. Uiteindelijk heb jij als automobilist ook meer kosten dan nodig. Dat is zonde. Het oppompen van banden kan namelijk beter en slimmer. Met de Slimme Bandenpomp van Band op Spanning kun jij nu schoner de weg op en voorkom je versleten banden.